İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
Get Adobe Flash player
 

     DİCLE ÜNİVERSİTESİ 
İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ’NE 
HOŞ GELDİNİZ


     Fakültemiz 2007'de kurulmuştur.


Fakültemizde Öğretim

   2008-2009 akademik yılında İşletme ve İktisat bölümlerine öğrenci alımıyla öğretime başlayan fakültemizde halen İktisat, İşletme, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Sağlık Yönetimi, Maliye, Sosyal Hizmetler ve Uluslararası Ticaret ve Lojistik olmak üzere 7 bölüm bulunmaktadır. İşletme, İktisat, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Sağlık Yönetimi ile Uluslararası Ticaret ve Lojistik bölümleri aktiftir.  Bu bölümlerin toplam öğrenci sayısı (2018 yılı itibari ile) 1800 civarındadır. 

Fakültemizde lisans yanında lisansüstü düzeyde de öğretim yapılmaktadır. İktisat ve İşletme bölümlerinde hem yüksek lisans hem de doktora programları bulunmaktadır. Siyaset Bilimi ve Kamu yönetimi bölümü ise sadece yüksek lisans düzeyinde öğrenci alımı yapmaktadır. İşletme bölümünde tezsiz yüksek lisans programı da mevcuttur. Sağlık Yönetimi bölümünde yüksek lisans açılması için çalışmalar devam etmektedir. Fakültemiz bölümlerine bağlı lisansüstü programlarında yaklaşık (2018 yılı itibari ile) 350 öğrenci öğrenimine devam etmektedir. 


         Fakültemizde 2 Profesör, 8 Doçent, 3 Dr. Öğrt. Üyesi, 3 Öğretim Görevlisi ve 28 Araştırma Görevlisi olmak üzere 44 öğretim elamanı ve 11 İdari Personel görev yapmaktadır. Ayrıca 2547 sayılı Kanun'un 35. maddesi kapsamında fakültemiz adına Türkiye'nin değişik üniversitelerinde lisansüstü öğrenimine devam eden farklı bölümlere mensup 7 araştırma görevlimiz de önümüzdeki yıllarda öğretim kadromuza dahil olacaklardır. 

 Fakültemizin Fiziki Yapısı

Fakültemiz; idari, derslikler, amfiler ve öğretim elemanları kısmı olmak üzere 4 ana alandan oluşmaktadır.

İdari kısımın giriş katında öğrenci işleri ve konferans salonu; birinci katında idari birimler; ikinci katında ise dekanlık ve fakülte toplantı salonumuz bulunmaktadır.

İdari kısım ve öğretim elemanları kısımları arasındaki ana alanın zemin katında derslikler, amfiler (1,2), öğrenci kantini; birinci katında derslikler, amfiler (3, 4), kütüphane, öğrenci ders çalışma masaları: ikinci katında ise lisans ve lisansüstü dersliklerimiz ile öğrenci çalışma masaları yer almaktadır.  

Öğretim elemanları kısmında ise öğretim elemanlarımızın odaları ve bölüm sekreterlikleri bulunmaktadır.  

Fakültemizde 4 adet amfi, 18 adet derslik,1 adet bilgisayar laboratuvarı, 1 adet 180 kişilik ileri teknolojiyle donatılmış konferans salonu, 1 adet toplantı /akademik sınav salonu ve 1 adet kütüphane bulunmaktadır.

Fakültemizde öğrencilerimizin ders dışı zamanlarında yararlandığı 1 adet ön ve 1 iç bahçe ile geniş bir otopark alanı mevcuttur. Ayrıca öğrencilerimiz tarafından kurulan ve çeşitli alanlarda etkinlikler gerçekleştiren öğrenci kulüplerimiz bulunmaktadır. 

Fakültemiz 2011 yılından beri yayın hayatına devam eden ve bazı ulusal indekslerde taranan bir akademik dergiye de sahiptir. 


Misyonumuz

          Katılımcı, çevreye ve insana saygılı bireylerle ekonomik ve toplumsal analize yönelik bilgi üretmek ve bu temeller üzerine kurulu eğitim anlayışı ile eleştirel ve yaratıcı düşünceye sahip, saygın bireyler yetiştirmektir.


           Vizyonumuz

         Programları uluslararası düzeyde tercih edilen, bilim ve teknoloji dünyası ile bağları gelişmiş, güvenilir, saygın bir eğitim ve araştırma kurumu olmaktır 

 

TEK DERS SINAV DUYURUSU (GÜNCEL)
02.07.2019
İİBF 2018 YILI FAALİYET RAPORU
28.02.2019
Yaz Stajı Hakkında
10.01.2019
Birinci Sınıfa Başlayan Sevgili Öğrencilerimize
18.09.2018
2018-2019 Akademik Takvimi
20.07.2018
SINAVLARDA UYULMASI GEREKEN KURALLAR
28.04.2018
Sağlık Yönetimi Bölümü: 2016-2017 Dönem İçi Staj Yapmayanlarla İlgili Duyuru
21.11.2017
Bağlantılar Süreli Yayınlar
© 2012-2015 Dicle Üniversitesi.