YÜKSEKOKULUMUZ'DA "İLETİŞİM YOLUYLA DOLANDIRICILIK" KONUSUNDA TOPLANTI YAPILDI.
01.07.2019

Yüksekokulumuzda 25.06.2019 tarihinde saat 10.30'da Yüksekokulumuz Toplantı Salonunda "İletişim Yoluyla Dolandırıcılık" konusunda toplantı yapıldı.

Toplantıda Yüksekokulu Müdürümüz Prof.Dr. Mustafa KELLE: “Telefon yoluyla dolandırıcılık olaylarında; şüpheliler, gelişen teknolojik imkânları kullanarak, mağdurları telefon ile arayarak kendilerini polis, asker veya savcı olarak tanıdıklarını bu kişiler bir takım gerçek dışı vaatler ile kurgu olaylar inşa edip, vatandaşlarımızın iyi niyetleri ve yardımseverlik duygularını istismar ederek dolandırdığını söyledi.

Özellikle Telefon görüşmeleri esnasında arka plandan gelen telsiz seslerine ve korku, panik yaratma amaçlı senaryolara katiyen itibar edilmemesi Telefonlara gelen SMS metinlerinde aramanızı istedikleri numaraları kesinlikle aranmaması. Kimlik ve kredi kartı bilgilerin paylaşılmaması ve böyle bir durumla karşılaşılması halinde  hemen 155 POLİS İMDAT hattını arayıp ya da en yakın Emniyet Birimine müracaat edilmesi gerektiğini dile getirdi. Daha sonra konuyla ilgili bilgilendirme Kısa filmi izletilip, dolandırılma durumlarıyla karşılaşmış olan Akademik ve İdari Personellerimizin yaşadıkları hadiseler paylaşıldı.  
Bağlantılar Süreli Yayınlar
© 2012-2015 Dicle Üniversitesi.