Birinci Sınıfa Başlayan Sevgili Öğrencilerimize
18.09.2018

Sevgili öğencilerimiz, fakültemize hoş geldiniz. 

Öncelikle zorlu bir çalışma süreci sonucunda elde ettiğiniz başarı için sizi candan kutlarız. Değerli öğrencilerimiz üniversite öğreniminiz için Diyarbakır'ımızı, bilgiyi medeniyetle buluşturan Dicle Üniversite'mizi,  genç bir öğretim yuvası olan İktisadi ve İdari Bilimler Fakülte'mizi ve bölümlerimizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. 
Dört sene boyunca sizlerle birlikte yeni başarılara kapı aralamaya çalışacağız. Unutmayalım ki bu aşama genel olarak öğrenim hayatımızın son aşamasıdır. Büyük ölçüde hayatınızın sonraki kısmını bunun üzerine inşa edeceksiniz. Yine unutmayalım ki bu inşaa sürecinde en büyük sorumluluk size ait olacaktır. İlk yıldan itibaren düzenli ve programlı bir öğrenim hayatı oluşturmaya özen göstermeniz durumunda hem fakültemizde hem de fakülteden sonra gireceğiniz sınavlarda eliniz olabildiğince güçlü olacaktır. 

Sevgili öğrenciler 24 Eylül 2018'de öğretim dönemi başlayacaktır. Takip eden günlerde sizlere yönelik uyum programları düzenlenecektir. 

Bölümlerinizde sizlere araştırma görevlisi hocalarınız arasından sınıf danışmanları atanmıştır. Her hangi bir soru, sorun veya talebiniz olduğunda öncelikli olarak sınıf danışmanlarınızla irtibata geçeceksiniz. Danışmanların yardımcı olamadığı durumlarada bölüm başkanları ve dekanlığımız konu ile ilgilenecektir.  

Öğretim elemanları bloklarında (fakülteye girişte sağ tarfta) yer alan bölüm sekreterliklerinden sınıfınızın danışmanını öğrenebilirsiniz.

Güzel ve başarılı yıllar geçirmeniz dileği ile hepinize bir kez daha fakültemize hoş geldiniz diyoruz. 

DEKANLIK

 
Bağlantılar Süreli Yayınlar
© 2012-2015 Dicle Üniversitesi.