Enstitümüz Müdürü Sayın Prof. Dr. H. Murat BİLGİN’in 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Mesajı
07.09.2018


 

TÜRKİYE CUMHURİYETİ

DİCLE ÜNİVERSİTESİ

SAĞLIK BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ


 

Enstitümüz Anabilim dallarında lisansüstü eğitim veren saygıdeğer öğretim üyeleri ve kıymetli öğrencilerimiz,

 

Bilginin her an yenilendiği, teknolojinin baş döndürücü hızla ilerlediği günümüzde, üretilen bilginin kısa bir süre içinde  güncelliğini kaybetmesi, hayat boyu öğrenme sürecini zorunlu hale getirmektedir. Ortaya çıkan bu koşullar “öğrenmeyi öğrenen” bireyler yetiştirmeyi de kaçınılmaz kılmaktadır. Güncel bilgi ve gelişmeleri takip ve analiz edebilen, araştıran, sorgulayan ve elde edilen kanıta dayalı bilgileri yorumlayabilen nesillerin yetiştirilmesi ülkemizin geleceği açısından oldukça önem arz etmektedir. 

Enstitümüz esas olarak ulusal ve uluslararası düzeyde bilime katkı sağlayacak, özgün ve bilimsel düşünceye, özgüvene ve gelecek vizyonuna sahip, etik değerlere bağlı, kazandıkları teorik bilgileri uygulamalarla zenginleştiren, yaratıcı, alanında yetkin araştırmacılar yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Bu amaçla, lisansüstü eğitimin vazgeçilmezi olan kalite ve standartları sağlama hedefimiz doğrultusunda, bu yolda sizlerin desteği, özverisi ve işbirliği ile emin adımlarla ilerlemek istiyoruz.

Enstitümüz, sağlık bilimine hali hazırda 30 Ana Bilim Dalı, 21 Yüksek Lisans Programı (Tezli-Tezsiz) ve 24 Doktora programı ile katkıda bulunmakta, gelişen talepler doğrultusunda da yeni programlar ile alana katkıda bulunmaya devam edecektir.

Bu hedeflere ulaşabilmek için, lisansüstü eğitim ve öğretimle ilgili bütün süreçlerin web sayfamızdaki menüler kısmında bulunan “ayrıntılı akademik takvim” doğrultusunda gerçekleştirilmesi ve yine Anabilim dalınızın Enstitü ile ilgili yazışmalarında Formlar menüsü içinde bulunan ve lisansüstü eğitimin her aşaması ile ilgili olarak word dosyası formatında hazırlanmış evrakların doldurularak, EBYS üzerinden gönderilmesi hususunda göstereceğiniz dikkat için şimdiden teşekkür eder,

2018-2019 Eğitim-Öğretim yılının tüm öğrencilerimize ve öğretim üyelerimize hayırlı olmasını dilerim.

                                                                                                      Saygılarımla,

                                                                                               Prof. Dr. Hakkı Murat BİLGİN

                                                                                            Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürü

Enstitümüz Müdürü Sayın Prof. Dr. H. Murat BİLGİN’in 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Mesajı

 
Bağlantılar Süreli Yayınlar
© 2012-2015 Dicle Üniversitesi.